Sławomir PACHOLSKI
Sławomir PACHOLSKI

Absolwent SSM II st. W Żywcu. W 2021 uzyskał tytuł magistra gra na eufonium w klasie dr hab. Jakuba Urbańczyka w Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Rok później uzyskał tytuł magistra dyrygentury w zakresie orkiestr dętych w klasie dr hab. Stanisława Strączka na tej samej uczelni. Od 2016 roku zajmuje się prowadzeniem orkiestr dętych. Obecnie jest kapelmistrzem MOD w Suchej Beskidzkiej, Kalwaryjskiej Orkiestry Dętej oraz Gminnej Orkiestry Dętej w Lanckoronie. Jest także pedagogiem w kilku szkołach muzycznych ucząc gry na sakshornie oraz prowadząc zespoły instrumentalne. Juror oraz kierownik artystyczny Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych. Pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia Pacholski Polish Brass Band, które zajmuje się popularyzacją brass bandów w stylu brytyjskim w Polsce.

 

Pan Sławomir przedstawi wykład pt.: Eufonium i sakshorny - wiele odmian, jedna sekcja.

2024-03-17

Eufonium i sakshorny - wiele odmian, jedna sekcja.
  • 14:45 - 15:45
  • 60 min
  • SALA KONCERTOWA ZSM RADOM - ul.26 Czerwca 70

Historia instrumentów wchodzących w skład sekcji Problemy klasyfikacji i nazewnictwa Eufonium oraz sakshorny w zespołach dętych Podział i znaczenie poszczególnych partii instrumentów na przykładach muzycznych Prezentacja wybranych instrumentów z sekcji

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.