Konrad Józef Grygowski rozpoczął muzyczną przygodę w strażackiej orkiestrze dętej jeszcze w szkole podstawowej. Tak zrodziła się pasja, która zdopingowała do skończenia najpierw POSM II st. w Krakowie i później Akademii Muzycznej w tym mieście w klasie trąbki. Jednak to nie trąbka pociągała go najbardziej, a orkiestry dęte stąd dalsza droga poprzez studia podyplomowe dyrygentury orkiestr dętych w poznańskiej Akademii Muzycznej oraz zarządzania i zarządzania projektami na WSB Wrocław.
Od lat związany z amatorskim ruchem orkiestr dętych jako trębacz, tamburmajor, kapelmistrz. Prowadzi szkolenia z zakresu dyrygowania buławą. Zakłada i prowadzi orkiestry i stowarzyszenia. Doświadczenie w kulturze przydało mu się równie w pełnieniu funkcji zastępcy burmistrza Wieruszowa. Żyje z zarządzania instytucjami kultury (obecnie jest dyrektorem Kosakowskiego Centrum Kultury na Kaszubach). Wolny czas spędza z rodziną najlepiej na łonie natury z lornetką lub w kajaku.
Pan Konrad Józef Grugowski poprowadzi wykład "Buławologia stosowana- czyli jak nie siać zamętu!" o metodyce dyrygowania buławą i pracy w tym zakresie z orkiestrą amatorską. Odpowie między innymi na pytania: Co tamburmajor powinien wiedzieć zanim weźmie buławę do ręki? Czy próby marszowe mogą odbywać się w sali wielkości kawalerki? Co jest ważniejsze: rozmiar czy technika?
Rozmowa panelowa o relacjach pomiędzy kapelmistrzem reprezentującym interes orkiestry, a dyrektorami instytucji jak szkoły muzyczne, domy kultury, ochotniczne straże pożarne. Poruszymy tematy komunikacji interpersonalnej. Zajmiemy się tym co łączy te podmioty, a nie dzieli. Zastanowimy się nad wypracowaniem uniwersalnego modelu współpracy.