dr Mariusz Mocarski

dr Mariusz Mocarski
dr Mariusz Mocarski

Dr Mariusz Mocarski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu  przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych przez słynne szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. 

  Muzyk sesyjny, w dorobku ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Występował na wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą m.in. w USA, Libanie, Indiach i niemalże całej Europie.

    Występuje z zespołami symfonicznymi  (m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Sinfonia Viva)  oraz kameralnymi  (Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej, zespół perkusyjny Ekpiri). Równolegle odnajduje się w  jazzie (m.in. Big-band Jazz Radia p/k Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Krzysztofa Sadowskiego) i  muzyce rozrywkowej (zespół Krzysztofa Kiljańskiego, Haliny Frąckowiak czy Zbigniewa Wodeckiego).

  Od roku 2017 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. W roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka.

  Od roku 1996 pełni funkcję instruktora perkusji w Miejskiej Orkiestrze Dętej w Białymstoku p/k Franciszka Mocarskiego.

   Jego uczniowie i studenci zdobywali nagrody i wyróżnienia na ponad 40 konkursach perkusyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Konsultant perkusji przy Centrum Edukacji Artystycznej.      Wykładowca i juror na wielu warsztatach i festiwalach perkusyjnych również o zasięgu międzynarodowym

   Od roku 2018 w szeregach International Committee, największej na świecie organizacji perkusyjnej – PAS (Percussive Arts Society) (USA). Pełni funkcję Prezydenta PAS Poland Chapter. Międzynarodowy Konsultant w dziedzinie rozwoju elektronicznych instrumentów perkusyjnych japońskiej firmy Roland.

dr Mariusz Mocarski wygłosi wykład pt ,,Sekcja Perkusji w orkiestrze dętej. Zagadnienie Marching percussion w kontekście orkiestry marszowej“

2022-03-26

Sekcja Perkusji w orkiestrze dętej. Zagadnienie Marching percussion w kontekście orkiestry marszowej
  • 15:00 - 15:45
  • 45 min
  • Sala Koncertowa im. K. Pendereckiego w ZSM w Radomiu ul. 25 czerwca 70